VE VOLBÁCH DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU VOLTE ČÍSLO

32!

Do Evropského parlamentu
zvolme Moravana

Europoslanci jsou zástupci nejen španělského nebo belgického národa,
ale také národa Katalánců, nebo Vlámů

Do Evropského parlamentu zvolme Moravana

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Jiří Pernes - kandidát č. 3 do EP

V Evropském parlamentu budeme hájit

právo Moravy a Moravanů na sebeurčení.

Petr Bystřický
   

Gratulace iniciativě „Olomouc bez hazardu“


Moravané už dlouho ve svém programu prosazují vykázání heren a kasin z měst a obcí, neboť hazard má rozkladný vliv na rodiny a společnost obecně. Zároveň jsme pro zavádění přímé demokracie na všech úrovních, tedy i na místní. Proto iniciativu „Olomouc bez hazardu“ plně podporujeme.
 
Občanská iniciativa Olomouc bez hazardu shromáždila 9 500 podpisů obyvatel města, kteří podporují zákaz hracích automatů a videoloterijních terminálů. V úterý 12. srpna předali zástupci přípravného výboru na radnici podepsané petiční archy a zároveň návrh na konání místního referenda. Představitelé iniciativy považují za nejvhodnější, aby referendum proběhlo společně s podzimními komunálními volbami ve dnech 10. a 11. října 2014.

Kampaň Olomouc bez hazardu běžela od konce dubna do konce července 2014, přičemž petiční stánek začal fungovat v polovině května. Celkem se na kampani podílelo 53 dobrovolníků, kteří u stánku odsloužili přes 400 hodin. Sběr necelého desetitisíce podpisů proběhl poměrně rychle, neboť mnoho lidí zákaz automatů vítá a volá po výrazné regulaci hazardního průmyslu, sami se tak chodili k petičními stánku podepisovat. Po interní kontrole povinných údajů bylo nakonec sečteno 8 873 platných podpisů.
Tvrdý hazard představuje pro společnost velkou finanční zátěž. Uvádí se, že patologické hráčství u jednoho člověka zhorší kvalitu života zhruba 10 až 15 lidem v jeho okolí. Další nákladnou položkou je kriminalita propojená s hazardem. Ta podle zahraničních údajů úzce souvisí s počtem hazardních míst v dané oblasti. Podstatně rovněž klesá faktická cena nemovitostí v těsném sousedství heren a zhoršuje se životní prostředí tamních obyvatel.