VE VOLBÁCH DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU VOLTE ČÍSLO

32!

Do Evropského parlamentu
zvolme Moravana

Europoslanci jsou zástupci nejen španělského nebo belgického národa,
ale také národa Katalánců, nebo Vlámů

Do Evropského parlamentu zvolme Moravana

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Jiří Pernes - kandidát č. 3 do EP

V Evropském parlamentu budeme hájit

právo Moravy a Moravanů na sebeurčení.

Petr Bystřický
   

V Prostějově nově na prostejov.moravane.cz

      Pro naše město mohou být tyto volby zlomové. Již 16 let nám vládne velká koalice ODS a ČSSD, která vznikla na pozadí opoziční smlouvy z roku 1998. A byly to právě důsledky opoziční smlouvy, co z České republiky udělalo světovou korupční velmoc. S tím se ČR potýká dodnes. Politici z dvou kdysi největších stran, stojících na opačných pólech politického spektra, zkrátka i v Prostějově pochopili, že je pro ně vzájemně výhodnější a pohodlnější rozdělit si moc a vliv, než si jít po krku.  Touto spoluprací dokázali ve všech volbách eliminovat volební výpadek jedné či druhé strany a společně si vždy zajistili pohodlnou většinu v zastupitelstvu. Za 16 let úzké spolupráce v Prostějově v podstatě vytvořili nerozlučné bratrstvo, kde je jedno, kdo je ze které strany.  16 let nepřetržité vlády pomohlo  v našem městě vytvořit silně klientelistické prostředí s propojením politiků, úředníků, podnikatelů a regionálních médií. Občan, organizace či firma stojící mimo tyto vazby má v Prostějově velmi omezené možnost dosáhnout čehokoliv, co je v rozporu se zájmy mocných. A to musí skončit!
 
      Bez ohledu na současný stav na magistrátu města Prostějova a na názor, který na něj máme, je jednoznačné, že již ze samotného principu fungování demokracie vyplývá nutnost střídání různých stran ve vedení města, tak aby aktuální vedení pravidelně provádělo kontrolu svých předchůdců. V Prostějově na  provedení této kontroly čekáme již 16 let a to si naše město určitě nezaslouží.
 
      Moravané se proto zavazují svým voličům, že pokud na podzim zasednou do zastupitelských lavic, nevstoupí do koalice ani s ODS, ani s ČSSD, ani vládu těchto stran nebudou jinak podporovat.
 
      A proč jsou tedy tyto volby pro naše město zlomové? Je jisté, že vzhledem k celkovému rozkladu ODS se po těchto volbách již nepodaří udržet koalici ODS + ČSSD. Prostějov tedy čeká změna, a jak velká bude, záleží  jen na voličích. Část prostějovské ODS založila „nové“ hnutí „Pvéčko“ s cílem pokusit se udržet u moci a zabránit odlivu voličů úplně jinam. Samozřejmě že tím případná koalice ČSSD + ODS + Pvéčko svoje šance na zachování stávajících poměrů zvýšila, ale nic jistého nemá. Nejisté je i směřování hnutí ANO, za které kandidují jak lidé kritičtí k poměrům na radnici, tak lidé na radniční struktury zcela napojeni.  Ale ostatní strany, které nejsou nijak napojeny na stávající mocipány, jsou dostatečně silné, aby dokázaly Prostějovu přinést změnu. A možná tím jazýčkem na vahách budou Moravané. Pokud by se Moravané do zastupitelstva nedostali a naše hlasy propadly, budou šance na změnu poměrů v našem městě a současně na odhalení nepravostí minulého vedení mnohem menší. Myslete na to, až půjdete k volbám.