VE VOLBÁCH DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU VOLTE ČÍSLO

32!

Do Evropského parlamentu
zvolme Moravana

Europoslanci jsou zástupci nejen španělského nebo belgického národa,
ale také národa Katalánců, nebo Vlámů

Do Evropského parlamentu zvolme Moravana

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický

Jiří Pernes - kandidát č. 3 do EP

V Evropském parlamentu budeme hájit

právo Moravy a Moravanů na sebeurčení.

Petr Bystřický
   

Moravané připravují koalici se Starosty

 
Moravané přijali nabídku na koalici se Starosty v Jihomoravském kraji
Tisková zpráva z 60. zasedání Zemského sněmu politické strany Moravané
Prostějov, 23. 1. 2016, 17:00
 
Zemský sněm strany Moravané v Národním domě v Prostějově projednal postup v krajských volbách 2016 se zaměřením se na Jihomoravský kraj, zabýval se předvolebními jednáními i v ostatních šesti krajích ležících zcela či částečně na území Moravy, projednával aktivity spojené se členstvím strany v Evropské svobodné alianci (EFA) i spolupráci s promoravskými spolky.

Moravané přijali po přibližně ročním intenzivním vyjednávání nabídku hnutí Starostové a nezávislí (STAN), kterou na sněmu prezentoval Radomír Pavlíček, předseda Krajského výboru STAN v Jihomoravském kraji, člen Celostátního výboru STAN a starosta obce Železné. Předsednictvo strany Moravané pod vedením předsedy Ondřeje Hýska získalo od delegátů sněmu mandát k vyjednání koaliční smlouvy v Jihomoravském kraji s hnutím Starostové a nezávislí a hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu. Strana bude v koalici prosazovat témata regionální samosprávy, jejích kompetencí a financí se zaměřením se na bezpečnost, vzdělávání či dopravu, chceme rovněž otevřít otázku obnovy zemského zřízení k široké veřejné diskuzi. Sněm pověřil členy strany zodpovědné za jednání v ostatních krajích Moravy a Slezska k pokračování v jednáních o spolupráci s dalšími politickými subjekty, případně o přípravě sestavení samostatných kandidátek strany Moravané. Rovněž byla otevřena otázka postupu v senátních volbách, k nimž se sněm vrátí na svém příštím zasedání.

Sněm rovněž projednal účast delegace strany Moravané na Valném shromáždění Evropské svobodné aliance, které se uskuteční 1. a 2. dubna 2016 v korsickém Ajacciu. Na programu bude obnovení a posilování samosprávy evropských zemí a regionů, Moravané rovněž účastníky z partnerských stran pozvou na mezinárodní regionalistickou konferenci, která se uskuteční 30. září 2016 v Brně.
Sněm vyjádřil podporu spolupráci strany se spolkem Moravská mládež a termín konání dalšího sněmu určil na 9. dubna 2016 v Bošovicích.