Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Stop čechizaci společnosti

Je na čase se přestat na chvíli zaobírat hmotnými statky, slevami např. v Kauflandu, který by se z lásky k „Česku“ rozdal, a začít si všímat věcí kolem nás, které jen tak nenápadně plynou a přitom zásadně mění naši společnost. Mluvím o stále se stupňujícím tlaku na celkovou čechizaci České republiky a počeštění všech občanů.

Ze všech médií se každý den dozvídáme, že Češi mění cíle dovolené, Češi by kupovali to a to, výzkum ukázal, že Češi preferují tohle…už žádní občané, obyvatelé. Sportovci už nejsou reprezentanti či jako dřív „naši“, ale jen a jen Češi. Všude a vše Češi. My, občané, příslušníci ostatních národností v ČR, jsme asi podřadní a nikoho nezajímáme, nikdo se nás na nic neptá (viz např. soutěž "Co na to Češi"). Diskriminačné vyznívá třeba soutěž "Nejchytřejší Čech", kdy ostatní občané jsou předem vyřazeni z možné účasti. Krutě to pak vyzní například v reportážích z tragických událostí, nehod. Vždy se dozvíme, že nebyl na místě či zraněn žádný Čech, ale už ne to, zda ne nějaký občan ČR. Nechci opomíjet příslušníky ostatních národností, ale smutné je to zvláště v případě nás, Moravanů, druhého věršinového a státotvorného národa v České republice.

Domnívám se navíc, že nadměrné nadužívání výrazu Češi ve smyslu občané naší republiky jde již tak trochu proti samotné Listině základních práv a svobod. Vládní reprezentace tohle vše bohorovně přehlíží a ještě si vymýšlí hlouposti, např. Czechia jako označení České republiky.

Je nutné se vymanit z letargie, začít se ptát, urgovat, upozorňovat, domáhat se náprav a práv, které patří každému z vás. A po malých krůčcích se dá dojít ke konečnému cíli, tj. k svébytné a samosprávné Zemi moravské.
 
Jeden příklad, kdy se, na základě stížností a upozornění na chyby a nesprávné informace ve vysílání ČT, podařilo nakonec vzdělat pracovníky a programové manažery České televize a prostřednictvím jejich následné reportáže snad i některé z našich spoluobčanů:
(http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/216411000140819-udalosti-v-regionech/obsah/488545-slavonice-a-dacice-na-hranici-dvou-kraju)
 
Jaroslav Stohl, Kuřim