Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

"Superdebata" v ČT

Podařilo se mi shlédnout větší část včerejší předvolební Superdebaty v ČT. Nic převratného asi nepřinesla, ukázala paletu názorů na různé aspekty fungování krajů a spoustu slibů a prázdných slov. Byla „oživena“ jen tradičními předvolebními výpady a úsměvnou (či děsivou) neznalostí ministra financí, co je a co není podnikání.
 
Debata by byla opravdu Super, kdyby dostali prostor i Moravané, zvlášť vhodné a potřebné bylo, aby náš hlas zazněl v závěrečné části debaty, která se týkala počtu krajů.
 
V této části debaty jsme mohli ocenit nahlas vyslovený názor p. Tomia Okamury na vhodnost obnovení zemského zřízení, ač jiné jeho názory jsou přinejmenším diskutabilní a příliš sází na zastrašení voličů.
Názor p. Kalouska měl být vtipný, nebyl, neřekl vlastně nic.
Pan Babiš, jako nejvyšší šéf přes finance (!), není schopen pochopit ekonomickou výhodnost zemského zřízení, raději dál chce vyhazovat peníze do krajů.
Nešťastné vyjádření měl p. Martin Stropnický (SZ), a to o obavách z dělení na Čechy a Moravu (pražský pohled) a vůbec mu nedochází, že právě při obnově historických zemí by na jejich zelený program šlo mnohem víc financí. A zdravý krajský patriotismus kromě něj asi mnoho lidí nezaznamenalo.
Premiér se pochlubil novelizací rozpočtového určení daní, které ale zase nic tak zásadního nepřinese.
P. Bělobrádek vyzýval asi rozumně, aby kraje spolupracovaly, nedělaly si vzájemné hranice, ale k vlastnímu zemskému zřízení se nevyslovil
Konzervativní názor p. Fialy, předsedy ODS, nebyl vůbec konzervativní. Měl by (jako např. Britové) hájit historii, tradice, tj. zemské zřízení a letitou historii zemí v ČR a ne 16ti-letou „tradici“ nefunkčních krajů.
No a nakonec, smutný a odevzdaný byl vyslovený názor p. Gazdíka, že by byl pro zemské zřízení, ale že už se s tím nedá nic dělat. Dá se dělat a právě starostové by tohle vše měli chápat asi nejlépe.
 
No, tak tedy vzhůru k urnám!
 
Jaroslav Stohl, Kuřim