Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Pražská věrchuška

Pražská věrchuška vynalezla další téma, které má odvádět pozornost od skutečných problémů našich zemí. Jde o tzv. spor mezi východní (pročínskou) a západní (proamerickou) orientací ČR. Ve skutečnosti jde jen o další ze seriálu bublin, které se objeví jako na zavolanou vždy, když se ukáže reálný stav české demokracie.

A tak namísto toho, aby se někdo vysokých politiků zeptal, jak je možné, že o nás rozhodují instituce jako Senát, do kterých odmítá volit více jak 84 % oprávněných voličů, namísto toho, aby se někdo zeptal, co bude s OKD (na což upozorňujeme celé roky), namísto toho, aby se někdo zeptal, jak se naši politici staví ke smlouvě EU s Kanadou CETA (proti které se Moravané spolu se spojeneckými stranami EFA postavili už před několika lety), se zde pořád dokola melou prázdná hesla a předvádějí se hrdinské pózy.

Při bližším pohledu zjistíme, že onen spor mezi USA a Čínou je mnohem více konstrukcí českých aparátčíků a propagandistů než realitou. Spojené státy a Čína proti sobě nikdy nevedly válku a USA si dokonce kdysi zakládaly na tom, jak Čínu chrání před evropskými kolonialisty. Připomeňme také strategické partnerství uzavřené antikomunistou Richardem Nixonem a komunistou Mao Ce-tungem. Anebo současnost, kdy spolu obě mocnosti čile obchodují.

A nejenže to je konstrukce, onen boj „zemanovců“ a „pravdoláskařů“ je také mimořádně pokrytecký. Připomeňme, že Miloš Zeman, který se nyní tváří jako oponent americké moci, dodal v roce 2001 ve funkci předsedy vlády Georgi Bushovi „doklady“ o ve skutečnosti neexistující schůzce jednoho z atentátníků z 11. září 2001 s iráckým diplomatem v Praze. Bushova administrativa to použila jako argument při vpádu do Iráku v roce 2003, který uvrhl tento region do katastrofy, z níž se nevymanil dodnes, a který, mimo jiné, vyvolal současnou uprchlickou krizi, na které se Miloš Zeman tak rád přiživuje.

Na druhou stranu se ptáme, co dělají ony pražské „osobnosti“, když se rozhoduje o obchodní politice EU, která umožnila levný dovoz průmyslového zboží z Číny do Evropy, což vedlo například k destrukci moravského a slezského textilního průmyslu?  Moravané jako jediní u nás dlouhodobě požadují ochranu evropského průmyslu vůči čínské konkurenci založené na extrémně laciné pracovní síle. Podpořili nás v tom oni Kocábové, Krausové, Dykové nebo Mádlové, kteří se nyní ve světle ramp tváří jako hrdinové boje proti Číně? Nebo k tomu mlčeli, snad proto, že se tak rádi předvádějí v plátcích – jako je Blesk, Aha, Týden nebo Reflex – nebo v těch nejpokleslejších pořadech v televizních stanicích JOJ Family či TV Barrandov – vlastněných čínským kapitálem?
Připomeňme též, že lidovci, kteří se ze současné situace také snaží vytloukat kapitál a kteří se deklarují jako „prozápadní“ a „křesťanská“ strana, jsou součástí vlády, která dodává zbraně Saúdské Arábii – největšímu nepříteli křesťanů a západní civilizace široko daleko – v takové míře, že Saúdové jsou dnes vůbec největším odběratelem zbraní z České republiky. Ptáme se proto, kde je tedy v realitě to křesťanství, které lidovci tak ostentativně předvádějí?

Není náhodou, že obě strany nynějšího „sporu“ se shodují v pohledu na ústavně-právní postavení Moravy a Slezska a mlčky nebo dokonce výslovně schvalují totalitní destrukci moravských a slezských zemských institucí, samosprávy a identity. To je jedním z mnoha dokladů toho, jak je konflikt „zemanovců“ a „pravdoláskařů“ vykonstruovaný a umělý. Domníváme se, že obě strany se potřebují navzájem, aby zakryly vlastní prázdnotu – a machinace, které se odehrávají v zákulisí. Stačí se jen podívat na to, jak jednotlivé politické strany pár dnů po krajských volbách zapomínají na dosavadní „nepřátelství“ a uzavírají koalice všech možných kombinací.

Už dlouho tvrdíme, že česká politika je založena na lži a pokrytectví. Současné události to jen potvrzují.