Tabulka kasino

Přidejte se k osvětě moravanství v krajských volbách

Jihomoravský kraj: Aleš Sekanina
tel: 608882292, mail: ales@sekanina.cz

Přidejte se k osvětě moravanství v krajských volbách

Olomoucký kraj: Dušan Tejkal
tel: 776589147, mail: dusan.tejkal@seznam.cz

Přidejte se k osvětě moravanství v krajských volbách

Moravskoslezský kraj: Ondřej Hetmánek
tel: 777742501, mail: ondrej.hetmanek@seznam.cz

Přidejte se k osvětě moravanství v krajských volbách

Zlínský kraj: Petr Bystřický
tel: 776528047, mail: moravan1978@seznam.cz

Přidejte se k osvětě moravanství v krajských volbách

české a moravsko-české kraje: Pavel Dohnal
tel: 731495630, mail: p.dohnal@email.cz

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Moravany dál povede Ondřej Hýsek, rozhodl sjezd strany

Delegáti VIII. sjezdu strany Moravané zvolili svým předsedou sedmatřicetiletého Ondřeje Hýska, zastupitele brněnské městské části Královo Pole a zástupce ředitele gymnázia. Získal 89 % hlasů od všech delegátů a nastupuje již druhé dvouleté funkční období v čele Moravanů.

„Považuji svůj mandát za velmi silný a naši stranu za jednotnou, máme sílu otevřít debatu o revizi krajského uspořádání a přetvoření centralizované České republiky na  moderní spolkový stát se skutečně samosprávnými zeměmi Moravskoslezskou, Českou a Prahou“, řekl po svém znovuzvolení Hýsek.

Statutárním místopředsedou strany byl zvolen pracovník Fakultní nemocnice Bohunice Jaroslav Stohl. Dalšími členy předsednictva se stali univerzitní pedagog a archeolog Bohuslav Klíma, který dlouhodobě působí na znojemském velkomoravském hradišti, dále Ondřej Mlejnek, místostarosta obce Ochoz u Brna a brněnský právník Jiří Kolářský.

Na sjezdu Moravanů vystoupil Jiří Mihola, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, který tlumočil ochotu předsedy Lidovců a vicepremiéra Pavla Bělobrádka jednat o spolupráci s Moravany v nadcházejících parlamentních volbách a připustil otevření debaty o zavedení zemského zřízení u nás. Nabídku na jednání o volební spolupráci Moravanům učinil i místopředseda Strany soukromníků Petr Thaisz. Na sjezdu se svou zdravicí také vystoupil představitel Koruny české Pavel Andrš, z nepolitických subjektů pak předseda Moravské národní obce Jaroslav Krábek.

Sjezd rovněž rozhodl o úpravách stanov a dlouhodobého programu strany, který je zaměřen na decentralizaci České republiky a vytvoření zemských samospráv se silnými kompetencemi a vlastními rozpočty.

Strana Moravané, založená roku 1994 a navazující na úspěšné Hnutí za samosprávu Moravy – Společnost pro Moravu a Slezsko, spolupracuje s ostatními zemskými a regionalistickými stranami či hnutími v Evropě v rámci Evropské svobodné aliance, jedné z politických stran Evropského parlamentu, jejímž je členem. Na konci března pojedou zástupci Moravanů na Generální shromáždění EFA do slezských Katowic, kde opět nastolí otázku nespravedlivého postavení Moravy a práv Moravanů v českém státě i na unijní úrovni.
 

Nové vedení strany Moravané, zleva: Klíma, Kolářský, Hýsek, Stohl, Mlejnek