Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

​Nepoučitelná Česká televize

Jako naprosto neprofesionální hodnotím činnost České televize v oblasti zpravodajství, např. dnes (21. 3. 2017) na ČT24 pořad Události v regionech v 18:00 hod., kdy součástí byla reportáž Spor o památník v Dačicích. Na závěr reportáže se reportér loučil svým jménem a dovětkem Jižní Čechy. (V záznamu k přehrání na webu bohužel již přerušeno reklamou, zazní jen: Martin…, ale ČT má záznam jistě kompletní.)

Je to jen dalším příkladem toho, jak nám ten náš stát komplikuje život svými hloupými činy, jako je např. nefunkční (drahé a bez pořádných kompetencí) krajské zřízení. Někdo si od stolu namaluje čáru co by kam mohl přiřadit a někdo další mu to, bez velkého přemýšlení, odkývne. Nebo je to vše jen o potřebě tvorby nových a nových korýtek?

V loňském roce se, na opakovaný nátlak Moravanů, podařilo přimět reportérku ČT k natočení reportáže o tom, že ač hloupě v Jihočeském kraji, jsou Dačice a Slavonice na Moravě. No a po čase zaslechneme v ČT opět takový exces!

Ne, pane reportére, Dačice nejsou v Jižních Čechách.

Je neuvěřitelné, že v ČT nefunguje sdílení informací, předání „nově“ objevených skutečností, výchova dramaturgů jednotlivých pořadů, atd.

Na místo toho pouští denně do světa (a tady v tom, bohužel ČT není sama), že jsou všichni občané ČR Češi. Češi to a Češi tamto … hloupý výraz, kterým se dnes hromadně nahrazují slova jako např.: naši občané, lidé u nás, apod.

No, ale co. Tak jdu zaplatit poplatek (ne)naší  veřejnoprávní České televizi. Nejsme hlupáci?

Jaroslav Stohl, Kuřim