Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Jednání prozatímního předsednictva strany

Ve středu 12.7.2017 se po odstoupení celého předsednictva strany Moravané na dačickém zemském sněmu strany uskutečnilo první jednání prozatímního vedení strany Moravané, pod vedením čestného předsedy strany Pavla Dohnala.
 
V první části jednání byly řešeny formální záležitosti strany - plnění usnesení dačického sněmu, předání dokumentů, dokumentace a inventáře strany od bývalého předsednictva strany, finanční situace strany a organizační záležitosti směřující k příštímu 69. Zemskému sněmu strany Moravané, který se uskuteční  9. září v Kojetíně a k mimořádnému sjezdu strany Moravané, který je plánován na 28.října 2017 ve Vracově.
 
V další části jednání prozatímní předsednictvo projednalo a vzalo na vědomí informaci Pavla Dohnala o jednání regionálních zástupců strany Moravané  o podpoře hnutí SPD Tomia Okamury účastí členů strany Moravané na kandidátkách SPD Tomia Okamury v krajích Zlínském, Jihomoravském, Moravskoslezském, Pardubickém a Olomouckém (není uzavřeno) za závazek hnutí SPD Tomia Okamury, že v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, příp. ve Vládě České republiky bude prosazovat legislativní uznání moravské národnosti a změnu krajského na zemské (spolkové) územně správní uspořádání České republiky. Dohoda o volební spolupráci mezi předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou a čestným předsedou strany Moravané Pavlem Dohnalem, by měla být podepsána o tomto víkendu při návštěvě Tomia Okamury ve Zlínském kraji.
 
V závěru jednání prozatímní předsednictvo vzalo na vědomí informaci, že bývalý předseda strany Ondřej Hýsek spolu s některými dalšími členy strany Moravané sbírají podpisy pro vznik nového politického subjektu s názvem Moravské zemské hnutí. Tuto aktivitu členů strany projedná a zaujme k ní stanovisko 69.Zemský sněm strany Moravané v Kojetíně.