Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

IV. zasedání prozatímního předsednictva strany

Na zasedání byly projednávány pravidelné organizační záležitosti strany, kontrola plnění úkolů z minulého zasedání a z jednání zemského sněmu. Dále byla projednána příprava 9. sjezdu strany ve Vracově, počty delegátů, změny ve stanovách a materiální zajištění sjezdu.

Prozatímní předsednictvo projednalo zapojení kandidátů, členů a sympatizantů do volební kampaně před podzimními volbami. Přijalo výzvu k voličům strany Moravané, kteří nebudou moci volit ve svém bydlišti, nebo budou chtít volit v jiném kraji např. z důvodu, že v jejich kraji nemá strana Moravané své kandidáty (např. Olomoucký kraj, Vysočina, Praha apod.), aby si v místě svého trvalého bydliště vyřídilo voličské průkazy a zúčastnili se voleb v krajích kde své kandidáty strana má.
 
Dále pak prozatímní předsednictvo jednalo o zapojení strany Moravané do jednání Moravského kulatého stolu, o budoucí spolupráci s moravskými mládežnickými organizacemi, o dalším vydávání Moravských novin a o situaci v Katalánsku před blížícím se referendem o jeho samostatnosti