Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Předsedou strany byl zvolen Pavel Dohnal

V sobotu 30.9.2017 se ve Vracově na Hodonínsku uskutečnil IX sjezd strany Moravané. Delegáti sjezdu zvolili nové vedení strany, předsedou strany byl zvolen Pavel Dohnal z Hluku, místopředsedou Aleš Sekanina z Bučovic a členy předsednictva byli zvoleni Tomáš Ingr z Pasohlávek, Martin Pekáček z Prostějova a Dušan Tejkal z Bouzova. Předsedou pětičlenné revizní komise se stal Petr Bystřický ze Salaše.
 
Delegáti schválili úpravu stanov, kterými byly především posíleny pravomoci zemského sněmu strany na úkor pravomocí předsednictva strany a úpravou stanov byla posílena role zemské revizní a smírčí komise.
 
Sjezd strany také přijal usnesení, ve kterém podpořil úsilí katalánského lidu o upořádání referenda, ve kterém by si sami mohli rozhodnout o budoucnosti své země.
 
V závěrečné diskuzi delegáti sjezdu podpořili spolupráci strany Moravané s hnutím Svoboda a přímá demokracie v podzimních parlamentních volbách, jako šanci a v současné době jedinou možnost jak dostat promoravské programové cíle strany na jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.