Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Každý hlas pro SPD je pro Moravu velmi důležitý

V posledních dnech nám přišlo mnoho dotazů z Olomouckého kraje, Vysočiny, Prahy, ale i z jiných krajů, ve kterých nekandidují členové strany Moravané na kandidátkách hnutí SPD, jestli má nějaký význam volit hnutí SPD i bez kandidátů strany Moravané. Odpověď je jednoznačná. Pro budoucnost Moravy bude v těchto volbách každý hlas pro hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamury nesmírně důležitý.
 
V této souvislosti bych chtěl připomenout část volební dohody mezi stranou Moravané a SPD:
 
" Za podporu od strany Moravané ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,  konaných ve dnech 20. a 21. října 2017 se hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) zavazuje, že bude v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a v případě účasti ve Vládě České republiky prosazovat dva základní programové cíle strany Moravané:
  • legislativní uznání moravské národnosti, ke které se při sčítání lidu pravidelně hlásí statisíce občanů České republiky
  • přijetí takových zákonů, které obnoví zemské (spolkové) územně správní uspořádání na území České republiky, které bylo po více jak osmi stech letech protiprávně zrušeno komunistickým režimem v roce 1949 a které bylo nahrazeno i v současnosti platným krajským uspořádáním "
Pro naplnění dohody je podstatné, aby hnutí SPD mělo v poslanecké sněmovně co nejvíc poslanců a současně, aby bylo součástí vládní koalice. To jsou nutné předpoklady ke splnění závazku, které hnutí SPD dalo v Dohodě o volební spolupráci straně Moravané.
 
Je potřeba si uvědomit, že především strana, nebo hnutí, které je ve vládě může prosadit své návrhy zákonů. Zatímco k naplnění našeho prvního programového cíle by stačila novelizace zákona 273/2001 Sb. Zákon o právech příslušníků národnostních menšin, k naplnění našeho druhého programového cíle by se musely měnit příslušné články Ústavy a následně řada dalších zákonů. Dokonce i k pouhé změně hranic krajů tak, aby respektovaly hranici mezi Moravou a Čechami, je nutné změnit ústavní zákon 347/1997 o vytvoření vyšších územních samosprávných celků
 
Získání poslaneckého mandátu člena strany Moravané, kandidujícího na kandidátce SPD, díky vašim preferenčním hlasům a jeho následné aktivní promoravské působení ve sněmovně, by bylo velmi významné jak pro stranu Moravané, tak pro všechny občanské promoravské iniciativy stejně jako pro tisíce moravských patriotů, ale pro realizaci promoravských cílů je rozhodující co nejlepší výsledek hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Přijďte prosím k volbám. V případě těchto voleb upřednostněte Moravu před jinými svými ideovými prioritami a volte hnutí Svoboda a přímá demokracie s podporou strany Moravané. Zkuste pro tentokrát věřit nám, kteří se v promoravských politických a občanských iniciativách angažujeme desítky let, že je to šance pro Moravu, která tu 20 let nebyla a s největší pravděpodobností zase dlouhá léta nebude.

S přáním všeho dobrého vám i Moravě

Pavel Dohnal
předseda strany Moravané