Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Zemského sněmu strany se účastnil poslanec HolíkV sobotu 11. listopadu 2017 se v Přerově uskutečnil 70. Zemský sněm strany Moravané. V úvodu zemského sněmu přednesl předseda strany Pavel Dohnal zprávu o činnosti předsednictva od  IX. sjezdu strany ve Vracově a o výsledcích a spolupráci s hnutím SPD ve sněmovních volbách. Po vystoupení předsedy strany delegáti zemského sněmu vyjádřili hlasováním důvěru Pavlu Dohnalovi a souhlasili se setrváním jeho osoby ve funkci předsedy strany.
 
Další části jednání se zúčastnil poslanec Parlamentu České republiky a člen předsednictva hnutí SPD Ing. Jaroslav Holík. Ve svém vystoupení poděkoval členům , sympatizantům a voličům strany Moravané za podporu hnutí SPD ve volbách do poslanecké sněmovny. Zdůraznil, že si je hnutí SPD vědomo svého závazku prosazovat v parlamentu zákonné zrovnoprávnění moravské národnosti s českou, stejně jako zákony, které povedou k obnově zemského zřízení v České republice. Následně předseda strany Pavel Dohnal okomentoval návrh novely zákona "o národnostních menšinách" a  včetně důvodové zprávy předal návrh novely panu poslanci Holíkovi k projednání v poslaneckém klubu hnutí SPD a následně v poslanecké sněmovně.
 
Delegáti zemského sněmu dále projednali postup při volbě předsedů Krajských rad, schválili rozpočet na rok 2018 a  návrhy na následné úpravy na příjmové i výdajové stránce v průběhu příštího roku a především organizační přípravu strany na komunální volby v roce 2018. V závěru sněmu se delegáti symbolicky připojili k výzvě za propuštění vězněných představitelů katalánské vlády.