Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Staňte se našimi lídry v komunálních volbách

Ve volbách do zastupitelstev měst a obcí v roce 2014 jsme kandidovali ať už samostatně, nebo v koalici v 50 městech a obcích ve kterých strana Moravané získala více jak 70 zastupitelských mandátů.
 
V roce 2018 budeme v menších městech a obcích kandidovat v komunálních volbách většinou tradičně samostatně. Dostáváme však nabídky z krajských, okresních a větších měst na jednání o sestavení koaličních kandidátek. Jedná se o partnerskou nabídku hnutí Svoboda a přímá demokracie, ale i o nabídky od dalších především neparlamentních stran a hnutí.
 
Předsednictvo strany Moravané na svém zasedání 30.11.2017 rozhodlo dát možnost moravským patriotům - nestraníkům stát se lídry, nebo i řadovými kandidáty na kandidátkách strany Moravané, nebo na koaličních kandidátkách za stranu Moravané, ve volbách do zastupitelstev měst a obcí, které se uskuteční v říjnu 2018.
 
V případě, že byste měli zájem o pozici lídra kandidátky kontaktujte nás prostřednictvím mailu na moravane@moravane.cz. V případě krajských měst, jejich městských částí a okresních a větších měst nás informujte do 15. ledna 2018 tak, abychom vaše kandidatury mohli projednat na lednovém zemském sněmu strany a v případě menších měst a obcí do 15. března 2018 tak, aby byly projednány na březnovém zemském sněmu.

Ke konzultacím při sestavování vašich kandidátek, tvorbě volebního programu a v případě úspěchu vaší kandidátky k následné vaší činnosti ve funkcích uvolněných či neuvolněných zastupitelů vám bude k dispozici člen předsednictva strany Moravané a bývalý úspěšný starosta obce Pasohlávky Tomáš Ingr.