Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Druhé kolo prezidentských voleb v České republice

Na členy strany Moravané se v poslední době obrací desítky sympatizantů s dotazem, kterého z kandidátů na prezidenta republiky bude strana podporovat.

Vzhledem k tomu, že současný prezident Miloš Zeman na naše otázky, které se týkaly moravské problematiky, doposud neodpověděl a jeho dosavadní působení nelze označit za promoravské (prosazovaní krajského zřízení, označování moravských patriotů moravisty, snaha zavést označení Czechia pro území Čech, Moravy a části Slezska a pod.) nemůže jej strana Moravané z moravského pohledu podporovat v kandidatuře.

Stejně tak z moravského pohledu nemůže ve volbě podporovat Jiřího Drahoše, který např. ve své odpovědi na naše otázky uvedl: "... ač pocházím ze Slezska, nejsem žádným plamenným zastáncem obnovení zemského zřízení v jeho původní podobě...Z hlediska určité vyváženosti územní správy mi přeci jen připadají jako přirozené kraje současné než poněkud uměle vytvářené kraje typu "severočeský", "severomoravský" či "východočeský".... Ohledně národnosti moravské: rozhodně jsem dalek toho, abych komukoli upíral možnost se hlásit k takto vymezené skupině obyvatel ČR, přeci jen však myslím, že naše země má řadu naléhavějších témat k řešení..." a  při osobních dotazech na obnovu zemského zřízení odpovídá vyhýbavě.

Záleží tedy na našich členech a sympatizantech, které kriterium z mnoha jiných při volbě prezidenta upřednostní. Na závěr přece jen jedno doporučení dáváme. Přijďte volit.