Prosadíme naplnění Ústavy,
obnovu zemského uspořádání
Čech, Moravy a Slezska

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme naplnění Ústavy, obnovu zemského uspořádání Čech, Moravy a Slezska


Prosadíme legislativní
uznání moravské národnosti

Dohoda o volební spolupráci
mezi hnutím SPD a stranou Moravané

Prosadíme legislativní uznání moravské národnosti
   

Odpovědi prezidentského kandidáta M. Topolánka

Na otázky, které se dotýkají naší moravské problematiky odpověděl další z kandidátů na prezidenta republiky Mirek Topolánek

1) Podpořil byste zákony, které by současné krajské územně správní uspořádání se 14 kraji, obdobnými, které zavedl komunistický režim v roce 1949, transformovaly na spolkové uspořádání např. 4 spolkových zemí Čech, Moravy, Slezska a Metropolitní země Praha , nebo které by alespoň takto redukovaly počet současných krajů?
Tato země si nezaslouží územněsprávní reformu víckrát než jednou za padesát let. Je to natolik nákladné, že budeme muset s tou stávající úpravou nějakou dobu vydržet.

2) Podpořil byste novelu Zákona č. 273/2001 Sb. o právech příslušníků národnostních menšin a o změně některých zákonů, ve které by byla moravská národnost zrovnoprávněna s národností českou?
Připadá mi to trochu jako žabomyší válka a další dělící rovina, která jen zvyšuje počet těch stávajících. Myslím, že spousta Moravanů by s pozicí menšiny nesouhlasila. Dnes jsou si všichni občané v tomto smyslu rovni, Necítím se být diskriminován. to, že používám ve svých projevech označení Češi, Moravané a Slezané respektuje historickou tradici a připadá mi v tomto smyslu dostatečné.