Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

PhDr. Marek Pavka, ke kandidatuře Jiřího Drahoše

Horror vacui aneb ke kandidatuře Jiřího Drahoše v prezidentských volbách
 
Politická katastrofa na pokračování s názvem česká demokracie je uprostřed dalšího dílu. Pražská vládnoucí kasta znemožnila občanům rozhodovat v referendu a odvolávat politiky, takže občané si pomáhají, jak mohou. Jestliže prezidentské volby v roce 2013 byly referendem o vládě, jejímž byl Karel Schwarzenberg členem, ty nynější jsou plebiscitem o odvolání Miloše Zemana z funkce.

Příznačné je, že to přiznávají i média, sponzoři, parlamentní strany a dokonce i samotní kandidáti. Vystihl to Michal Horáček, který prohlásil: „Udělal jsem všechno pro to, aby Miloš Zeman nebyl znovu prezidentem.“ Potom se však, pánové, ptáme, proč, pokud máte takovou potřebu odvolávat současného prezidenta, neumožníte občanům, aby politiky mohli odvolávat sami, bez vašeho zprostředkování? Bojíte se, že by se to jednou mohlo obrátit proti vám? Připomínáme, že svého prezidenta mohou odvolat například občané Rakouska. Ale co také chtít po věrchušce, která tak dlouho „odrakoušťovala“ Čechy, Moravu a Slezsko, až nás investoři začali řadit mezi rozvojové země?

Jinými slovy, všichni zúčastnění přiznávají, že v těchto volbách, nejde o zvolení některého z kandidátů, nýbrž o nezvolení jednoho z nich. To je dokladem toho, jak nefunkční je český politický a ústavní systém. Nic tu nefunguje tak, jak má.

Stejně symptomatická je také ideová vyprázdněnou kandidátů, kterým stačilo předhánět se v tom, kdo víc „není Zeman“. Děsivé je, že ten nejprázdnější ze všech – Jiří Drahoš – se dostal do druhého kola a podle všeho druhé kolo vyhraje. Připomínáme, že tento člověk nikdy nebyl v žádné politické funkci, takže občané ho nemohou hodnotit podle jeho politické minulosti. To má, samozřejmě, svou zvrácenou logiku. Politikové jsou dnes mezi občany natolik nepopulární, že se bez pečlivého předchozího naaranžování ani nemohou objevit na veřejnosti – vzpomeňme jen Václava Klause, kterého vypískali lidé na koncertě Martina Kratochvíla (Jiří Drahoš už se dočkal vypískání, na hokeji, ještě než byl vůbec zvolen do funkce). Proto se dají snadněji marketingově prodat osoby bez politické minulosti. To, k čemu to může vést, ukazuje jeden takový úspěšný „nepolitický“ kandidát ze Spojených států – totiž Donald Trump.

Nepřekvapuje nás, že programy jednotlivých kandidátů jsou plné prázdných frází. České politické subjekty mají ve zvyku před volbami lhát o těch nejdůležitějších věcech a zatajovat je. Nikdo z politiků neměl ve volbách v roce 1911 v programu rozbití Rakouska-Uherska a likvidaci moravské a slezské samosprávy, k čemuž se přistoupilo v roce 1918. Politické strany voličům před volbami v roce 1992 neřekly, že chtějí rozbít Československo a přijmout novou českou ústavu, k čemuž se přistoupilo po volbách ještě v tom samém roce. Stejně tak ve volbách 1996 ODS, ČSSD a lidovci zatajili voličům, že chtějí odmítnout zemské zřízení a obnovit kraje, k čemuž přistoupili o rok později. Obdobně neměly ČSSD, KDU-ČSL ani ANO před parlamentními volbami v roce 2013 v programu EET, které zavedly po volbách.

Přesto nyní došlo ještě k vystupňování této programové prázdnoty. Jestliže dosud politikové zatajovali voličům ty nejdůležitější věci, Jiří Drahoš zatajuje úplně všechno a postavil na tom svou kampaň. Co také vyčíst z formulací jako: „Občané mají právo vyžadovat od svých volených zástupců odpovědnost a nasazení“? Nebo: „Budu napomáhat tomu, aby náš vzdělávací systém byl připraven na budoucnost.“ Nebo: „Jen ten, kdo usiluje o co největší stabilitu a prosperitu své země, si může říkat vlastenec.“ Kdo chce blíže poznat toto mlácení prázdné slámy, nechť si přečte:    https://www.jiridrahos.cz/nase-vlast/

Pokud tedy nemůžeme hodnotit Jiřího Drahoše podle jeho dosavadní politické činnosti (žádnou nemá) ani podle jeho volebního programu (žádný nemá), tak podle čeho potom? Připomínám George W. Bushe, kterému jeho poradci před prezidentskými volbami v roce 2000 doporučili, ať se nevyjadřuje k ničemu důležitému. Snad nikdo nepochybuje o tom, že jeho vláda pak byla katastrofou pro USA i svět. Jinými slovy toto zatajování ze strany Jiřího Drahoše nenapovídá ničemu dobrému – pokud by to bylo dobré, proč by to tajil? Staří Římané měli heslo „horror vacui“ – hrůza z prázdna. Věděli, o čem mluví.

Stejně tak nepřekvapuje ani to, že přes tuto jasnou absenci jakýchkoli politických idejí i jakékoli politické minulosti se už 10 dnů po oznámení kandidatury ocitl Jiří Drahoš na špici průzkumů veřejného mínění se 17,5 %. Na Slovensku při loňských parlamentních volbách vyšlo najevo, že agentury provádějící průzkumy veřejného mínění od kandidátů požadují za 1 % „nadhodnoceného“ průzkumu 50 tisíc euro a Moravané se na vlastní kůži setkali se zkorumpovaností těchto agentur v České republice. Tomu, že Jiří Drahoš je prefabrikovaným marketingovým produktem, napovídají i lidé, co za ním stojí – ať už jde o jeho hlavního poradce, bývalého manažera ODS Jakuba Kleindiensta, nebo oligarchy, kteří stáli za pochybnou privatizací Mostecké uhelné společnosti, či o Lukáše Kovandu, který působí ve „think-tanku“ Prague Twenty založeném Vladimírem Dlouhým a v CEVRO, které pro změnu založil Ivan Langer. 

Za zmínku stojí také opětovné nesrovnalosti při sčítání hlasů, k čemuž došlo i při loňských volbách do Poslanecké sněmovny. Podle mého názoru jde znepokojující signály. Jelikož se v české politice manipuluje se vším, vůbec by nebylo překvapující, kdyby se manipulovalo i se sčítáním hlasů. 

Vzhledem k výše uvedenému je Jiří Drahoš jako kandidát na prezidenta zcela nepřijatelný. Jeho kandidatura je podle mého názoru naprostým popřením těch nejelementárnějších principů demokracie. Systematicky tají právě to, kvůli čemu lidé politiky, i prezidenta, volí – totiž své názory. Ve dvou otázkách se však přece jen podřekl a poodhalil své opravdové mínění. Jde o jeho postoj k obnově samosprávy Moravy a Slezska a k přímé demokracii, což jsou shodou okolností základy programu strany Moravané. Restituci zemského zřízení Jiří Drahoš odmítl. Referendum označil za „drahou a zbytečnou věc, kterou nemohu podpořit“.  Skutečnou perlou je jeho argument, že „Podle Ústavy České republiky se referenda musí zúčastnit nejméně 50 % oprávněných voličů, aby bylo platné“. To totiž není pravda, nikde v ústavě ČR žádné takovéto ustanovení není. Je tedy Jiří Drahoš lhář nebo nezná ústavu České republiky?  https://www.jiridrahos.cz/caste-otazky/pristup-k-referendu/
Jinými slovy, Jiří Drahoš je prázdná marketingová bublina nafouknutá oligarchy napojenými na ODS a dosavadní český establishment, soustavně tají své názory nebo žádné nemá, podporuje bolševickou politiku likvidace moravské a slezské samosprávy, upírá občanům možnost rozhodovat v referendech, a buďto lže v zásadních otázkách nebo nezná českou ústavu. Skutečně by někdo takový měl vykonávat úřad prezidenta?