Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

K 70. výročí zrušení Země moravskoslezské

V předchozích volbách o tom neinformovali voliče, jinými slovy jim lhali, a referendum nepřipustili. Tímto diktátem komunisté navázali na obdobné zrušení Markrabství moravského a Vévodství slezského pražskými pučisty v roce 1918. Ne náhodou prohlásil Zdeněk Nejedlý, komunistický ideolog a ministr školství, že únor 1948 je dovršením října 1918.

Toto rozhodnutí bylo stvrzeno v roce 1969, kdy s rozbíhající se normalizací vznikla Česká socialistická republika, v roce 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika, a v roce 1998, kdy bylo obnoveno bolševické krajské zřízení a kdy pražská věrchuška opětovně odmítla restituci moravské a slezské samosprávy. Pokaždé to bylo rozhodnutí politiků, kteří se na to v předchozích volbách nezeptali voličů, takže k tomuto kroku neměli mandát, pokaždé to bylo bez referenda.   

Barvy stranických triček se mění, postoj jejich nositelů vůči Moravě a Slezsku zůstává stejný. Přes všechny zdánlivé zvraty se tedy politický vývoj v Čechách, na Moravě a ve Slezsku po roce 1918 daleko více než změnou vyznačuje kontinuitou, přesně tak jako ve Francii, která je vzorem všech centralistů.  

Ti, kdo jsou dnes moci, ti, kdo byli u moci po roce 1989, všichni ti, kdo bránili a brání obnově samosprávy a státnosti Moravy a Slezska, tak přes všechny řeči o antikomunismu, mají s bolševiky z roku 1948 mnohem více společného než rozdílného a jsou jejich pokračovateli. Tak je na ně třeba hledět a tak je nutné s nimi jednat.