Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Čim víc občanů ČR se přihlásí k moravské národnosti,
tím větší šance bude k obnově územně správní identity Moravy

Sčítání lidu 2021 - referendum o Moravě

Česká a Moravská Federativní Republika

Usilujeme o proměnu unitární České republiky ve federaci
dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů

Česká a Moravská Federativní Republika

Tomáš Ingr - předseda strany Moravané

Hájíme zájmy obyvatel Moravy!

Tomaš Inger

Petr Bystřický - místopředseda strany Moravané

Morava patří na mapu Evropy!

Petr Bystřický
   

Páteční zamyšlení …

Páteční zamyšlení …
Už několik dní až týdnů probíhají protesty některých občanů proti premiérovi České republiky Andreji Babišovi. Důvodem je obava demonstrantů o nezávislost „české“ justice, jelikož Andrej Babiš jmenoval novou ministryní spravedlnosti Marii Benešovou a ta má, dle demonstrujících, jít Andreji Babišovi na ruku a zasahovat do kauzy Čapí hnízdo atd. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v pondělí 20. 5.  v Interview na ČT 24  promluvil o tom, zda je nyní nezávislost justice skutečně ohrožena, jestli ji skutečně může zničit jedna ministryně spravedlnosti. „Bezprostřední ohrožení justice v tuto chvíli nehrozí. Zasahování Benešové do kauzy Čapí hnízdo? To je fantazie,“ vyjádřil se Rychetský. Pana Rychetského dle mého názoru nelze podezřívat k sympatiím k panu Babišovi. Avšak slova odborníka a ústavního soudce zřejmě byla přehlušena lomozem demonstrací.        V České republice se děje spousta nespravedlností, o čemž bychom zejména my, Moravané, mohli vyprávět. Spousta právníků, jako např. Tomáš Pecina, upozorňuje na nedostatky a chyby tzv. české justice. Do teď to však nijak extra nevadilo. Rozhodně ne tak, aby se kvůli tomu svolávaly demonstrace. Proč teď najednou ty stovky lidí v ulicích?
Já jsem rozhodným odpůrcem politiky, kterou tady předvádí pan Babiš – lži, nejasnosti, výměny ministrů jak na běžícím pásu, destrukce politické kultury, bezkoncepčnost, podivné machinace s dotacemi pro firmu Agrofert, s prominutím „zasrání“ celé Moravy hnusnou žlutou záplavou řepky, s tím spojené trávení živočichů, půdy, destrukce životního prostředí, atd. atd. Že je to standard a norma? Podívejme se do sousedního Rakouska. Tam se provalilo korupční jednání vicekancléře Stracheho. Pomineme teď fakt, že to bylo za dost podivných okolností, kdy samotné video bylo natočeno pomocí nastrčených osob v roce 2017 a zveřejněno v roce 2019 před volbami do EP. Co následovalo? Okamžité odstoupení vicekancléře Stracheho, pád vlády a v Rakousku budou nové volby. U nás – Česká republika má trestně stíhaného premiéra, který, jak sám řekl, nikdy neodstoupí! Najdi dva rozdíly!
Na jedné straně je sympatické, že se čím dál víc lidí nebojí dávat najevo svou nespokojenost se současným stavem věci. Na druhou stranu, to co mě odpuzuje a proč se nepřidám mezi demonstranty, když pominu plejádu umělců, co se na tom opět přiživují (pokolikáté už v historii ČSR, ČSSR, ČR), je v prvé řadě vlajka Evropské unie, která se často objevuje nad hlavami demonstrantů a vše, co je s ní tady v ČR spojené. Jestli si někdo myslí, že EU je zárukou svobody projevu, nezávislosti a spravedlnosti, tak se šeredně mýlí. Důkazů o tom je plný internet – referendum o nezávislosti v Katalánsku na základě práva národa na sebeurčení  a brutální zásah španělské policie proti voličům. EU mlčí. Demonstrace Žlutých vest ve Francii a opět brutální napadání lidí, i tělesně postižených, francouzskou policií. Komunistická policie ČSSR by se od svých policejních kolegů z demokratických západních zemí měla ještě co učit, co se týče míry brutality zákroků… EU mlčí, pouze komisařka pro lidská práva Rady Evropy Mijatovičová ve své zprávě, kterou po návštěvě Paříže zveřejnila, kritizuje policejní zásahy proti demonstrantům. Dokážete si představit, že policie z „nepřátelských“ států takto mlátila demonstranty? Co by hlásné trouby EU u nás spustili za řev?
Projevy vlastenectví, lásky k vlasti, vlastnímu národu, patriotismus, kritika šíleností na poli lidské sexuality a rodiny, kritika migrace z neevropských zemí, to vše se na západě a v EU netoleruje a lidé bývají pronásledováni, napadáni, uráženi, zatýkáni, vyhazováni ze zaměstnání. Znovu stovky kauz a případů, které jsou dohledatelné na internetu. Justice v zemích EU buď mlčí a nebo  se často podílí na pronásledování nebožáků, co třeba jen slušně vyjádřili na sociálních sítích kritiku migrace atd. Nebuďme bláhoví a nečekejme spravedlnost od EU!
Pro mě je zkrátka symbol EU, její vlajka, kterou mávají někteří demonstranti, symbolem ultraliberalismu, centralizace moci a útoku na tradiční Evropu s jejím hodnotovým žebříčkem, který byl po staletí formován původní vírou našich indoevropských předků, na kterou navázalo křesťanství. Nebudu tady rozepisovat, jaké hodnoty to jsou – už to bylo napsané tisíckrát. Proto se nemůžu zúčastnit těchto demonstrací. Tyto demonstrace po čase vyšumí a ničeho podstatného nedosáhnou. Babiš má ve společnosti nemalou podporu, potvrdil to teď znovu ve volbách do EP. Ví to a proto ho demonstrace nechávají klidným. Navíc se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu, že všechny tyto akce, které se proti němu pořádají, na kterých žvaní pořád ti stejní umělci a experti na demokracii, mu spíš politické body přidají …
 
Petr Bystřický
Místopředseda p.s. Moravané